Wersje językowe
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Produkt dnia
Czarny filament PETG Marwiol 1,75 mm, 1 kg
Czarny filament PETG Marwiol 1,75 mm, 1 kg

64,99 zł

52,84 zł

szt.

Innovatefil PA CF (nylon z carbonem) 1,75 mm, 0,5 kg

Termin wysyłki:: 24 godziny
Cena brutto: 244,99 zł 244.99
Cena netto: 199,18 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Innovatefil PA CF to filament do druku 3D o wysokiej wytrzymałości mechanicznej (wytrzymałość na rozciąganie 170 MPa) i doskonałej wydajności w wysokich temperaturach. Połączenie nylonu i włókna węglowego przy doskonałej przyczepność poszczególnych warstw pozwala na drukowanie dużych przedmiotów bez deformacji. Główne zalety filamentu Innovatefil PA CF to doskonała wytrzymałość na rozciąganie i zdolność do pracy w temperaturach powyżej 150ºC.

POMOCNE WSKAZÓWKI I ZALECENIA DLA UŻYTKOWANIA:

CHROŃ PRZED WILGOCIĄ.

Innovatefil® PA FC jest dostarczany w worku próżniowym z pochłaniaczem wilgoci. Przed pakowaniem filament przechodzi najsurowsze kontrole jakości oraz jest suszony, aż do zawartości wilgoci poniżej 0,02%.

Po rozpakowaniu zalecamy przechowywanie go w suchym i ciemnym miejscu. Jeśli filament nie jest utrzymywany w odpowiednim środowisku, materiał może wchłonąć do 0,5% wilgoci atmosferycznej, co może wytworzyć parę wodną w trakcie druku powodując słabe wykończenie powierzchni elementu.

Aby zachować optymalne warunki drukowania, zaleca się suszenie filamentu przed jego użyciem przez 3-4 godziny w temperaturze około 60°C.

ZALECENIA DOTYCZĄCE WYKORZYSTANIA WŁÓKNA WĘGLOWEGO

Włókno węglowe sprawia, że filament jest bardzo ścierny, dlatego konieczne jest stosowanie dysz ze stali hartowanej lub podobnych.

Aby uzyskać lepsze wykończenie i uniknąć problemów z drukowaniem, zalecamy stosowanie dysz o średnicy 0,6 mm, wysokości warstwy nadruku co najmniej 0,2 mm. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może powodować zatykanie dysz.

 

UTRZYMUJ EKSTRUDER W DOBRYM STANIE

Po zakończeniu drukowania należy wyczyścić dyszę, eliminując nadmiar materiału, aby uniknąć uszczelnień i defektów w elementach drukowanych. Jeśli używanych jest kilka materiałów, zalecamy stosowanie oddzielnych dysz dla każdego materiału, aby uniknąć ich zmieszania.

Zalecamy użycie Smartfil CLEAN do czyszczenia ekstrudera.

Pliki do pobrania::
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl